Hem eğlenceli hem eğitici! Çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en iyi araçlardan biridir oyuncaklar. Onlar için doğru oyuncakları seçip, gelişimlerine katkı sağlamanın en eğlenceli yolu eğitici oyuncaklardan geçer. Minikler eğlenirken bir yandan da eğitici oyuncaklar ile gelişimlerine katkı sağlar. Eğitici oyuncaklar ile çocuklar farklı alanlarda gelişimlerini sağlarken, kendinelerine yeni hobiler edinir. Aynı zamanda eğitici oyuncaklar ile minikler; fiziksel gelişimlerine, sosyal becerilerine, problem çözme, bilişsel düşünme, nesneleri öğrenme gibi bir çok konuda kendilerini geliştirirler. 

Çocukların okul öncesi eğitimlerinde en önemli katkıyı sağlayan eğitici oyuncaklar, fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı bir gelişimi büyük ölçüde teşvik edebilir. Oyuncaklar, çocukların hayal dünyalarını geliştirmesinde de büyük katkı sağlayarak olaylara farklı açılardan bakmalarına yardımcı olur. 

Çocukların duygu dünyası yetişkinlere göre çok daha farklıdır. Gelişim çağında çocuklar, kendi duygularını keşfetmeyi ve onlar kontrol etmeyi öğrenirler. Minikler kendilerini keşfettikçe ona göre rol oynamaya ve kendilerine yeni dünyalar yaratmaya yönelirler. Eğitici oyuncaklar ile minikler, yaratıcıklarını ve duygusal gelişimlerini destekleyerek empati yeteneklerini geliştirirler. 

Eğitici oyuncaklar erken yaşlarda kavramları öğrenmenin en eğlenceli yoludur. Hem eğlendirici, hem de öğretici yönleri ile eğitici oyuncaklar bebeklik döneminden itibaren çocukların gelişimlerine büyük katkı sağlar. 

Bir çok oyun grubu eğitici oyuncaklar kategorisine girmektedir. Eğitici oyuncaklar seçimlerinde dikkat edilmesi gereken husus çocuğunuzun yaş grubuna uygun oyuncağı seçmektir. Eğitici oyuncaklar yaş gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Çocuğunuz için uygun yaş grubunda olan oyuncağı seçmeniz gelişimi için doğru katkı sağlayacaktır. 

Lego, yapboz, hafıza kartları ve oyun hamurları akla ilk gelen eğitici oyuncaklar kategorisinde yer alan oyuncaklardır. Bütün çocukların sıkılmadan saatlerce vakit geçirecekleri bu oyuncaklar, motor becerilerini geliştirmek ve kavramları öğretmek gibi bir çok katkı sağlamaktadır. Evcilik oyuncaklarıda yine miniklerin gelişimlerini olumlu etkileyen; rol becerilerini geliştiren, meslek gruplarını tanıtan ve hayal dünyalarını geliştiren oyuncaklardır. 

 

Nelerneler'de Eğitici Oyuncaklar 

 

Geniş ürün yelpazesine sahip eğitici oyuncaklar kategorisinde her yaş grubuna uygun oyuncaklar nelerneler'de sizleri bekliyor!
Oyuncak konusunda ustalaşan bir çok markanın ürünlerini bulabileceğiniz bu kategoride; çocuklarınızın gelişimlerine katkı sağlayacak, onları eğitirken eğlendirecek oyuncakları en uygun fiyatlarla nelerneler.com'dan bulabilirsiniz.