Nelerneler.com’un yüzlerce ürün kategorisinde yer alan binlerce depo stoklu ürününün satışını yapmak ve gelir elde etmek ister misiniz?

 

2018 yılında sadece perakende müşterilerimize hizmet vererek başladığımız E-ticaret maceramızda artık B2B XML Bayilik sistemimizi devreye alıyoruz. Nelerneler.com'un bayisi olmak, XML ile tüm depo stoklu ürünlerimizin satışını yapabilmek için aşağıda ki şartları karşılamanız ve çalışma yöntemlerinden birini seçmeniz yeterli!

 

XML Çalışma Şartlarımız

 

 1. Vergi dairesine kayıtlı bir şirket olma ön şartı aranmaktadır.
 2. Öncelikle Nelerneler.com internet sitemize üye olmanız ve üyelik oluşturduğunuz e-posta adresinden [email protected] adresine vergi levhanız ile birlikte XML bayilik başvurusu yapmanız gerekmektedir.
 3. Evraklarınız incelendikten sonra üyeliğinize bayiliğiniz tanımlanacaktır.
 4. Bayilerimiz Nelerneler.com üzerinden Ön Ödemeli, Kredi Kartlı veya Havale ödeme yöntemiyle siparişlerini geçebilirler. Kredi kartlı alışverişlerde bayilerimize Vade Farksız 6 Taksit seçeneği sunulmaktadır.
 5. Bayi XML içerisinde bulunan İndirimli Fiyat alanının altında satış yapamaz. Bu durumun tespiti halinde bayi firmanın bayiliği sonlandırılacaktır.
 6. Bayilerin satış kanalı kısıtı bulunmamaktadır. Tüm Pazar yerleri, sosyal medya mecraları ve kendilerine ait internet sitelerinde satış yapılabilir.
 7. XML bayilik sisteminde 2 çalışma şeklimiz bulunmaktadır;
  1. Birinci Yöntem; bayi olmak isteyen firma havale ile sisteme 10.000 TL ön ödeme yapar ve bu tutara kadar olan siparişlerinde herhangi bir ödeme yapmaz. Tüm siparişler bakiyesinden düşer. Bakiye tutarı azaldığında bayi temsilcisi irtibata geçerek tekrar kredi yüklenmesini talep eder.
  2. İkinci Yöntem; bayi olmak isteyen firma yıllık XML hizmet bedeli olan 1000 TL + KDV’lik ücreti Nelerneler.com’a öder. Onaylanacak bayi hesabı üzerinden kredi kartı veya havale ile alışverişlerini tamamlayabilir. Ödeme onaylandıktan sonra çıkışları sağlanır.
 8. Siparişleriniz dilerseniz deponuza, dilerseniz müşterinize drop shipping şeklinde teslim edilir. Detaylar;
  1. Kargo hizmetlerine Nelerneler.com karışmamakta olup, paketinizin olduğu günlerde Hadımköy / Arnavutköy bölgesinde ki anlaşmalı kargo firmanızı depo adresimize yönlendirmeniz gerekmektedir. UPS Kargo ve Aras Kargo firmaları çağrı yapılmasa dahi günlük olarak depomuza uğramaktadır.
  2. Dropshipping çalışmayı tercih eden müşterilerimiz için;
   1. Paketleme hizmet bedeli olarak her paket başına 1 TL paket hazırlama ücreti ay sonu ekstrelerinize fatura edilecektir. Fiyata KDV Dahildir. Aylık 15.000 TL üstünde ki ciro yapan bayilerimiz depomuza personel yerleştirebilirler. İlgili personele günlük çıkış yapılacak ürünler depo personelimiz tarafından teslim edilecektir. Personele internet, paketleme masası, transpalet kullanımı vb. imkanları sağlanacaktır. Personellerini depomuza gönderen firmalardan paket hazırlama bedeli tahsil edilmeyecektir.
   2. Paketleme malzemesini tarafımızdan sağlayan bayilerimiz (koli, koli bandı, kargo poşeti, kargo cebi, fatura çıktıları için A4, Balonlu naylon) için ise paket başında 1,5 TL ay sonu fatura edilerek ekstrelerinize eklenecektir. Fiyata KDV Dahildir. Bu malzemeleri aylık olarak depomuza teslim etmeniz halinde paketleriniz kendi sarf malzemeleriniz ile yapılacak olup tarafınıza herhangi bir ücret yansıtması yapılmayacaktır.
   3. Adrese toplu sevk ile çalışan bayilerde herhangi bir hizmet bedeli veya paketleme bedeli yansıtılmayacaktır. Adrese sevk ücreti bayiye aittir.
 9. İade sistemi hakkında;
  1. Firmamız tarafından hatalı/eksik/yanlış gönderilen ürünler haricinde bayiden iade kabul edilmeyecektir.
  2. Kargo nedeniyle hasarlı, müşteri beğenmemesi, garanti/servis durumu konularında ki iadelerin tüm mesuliyeti bayilere ait olacaktır. Bu ürünlerde iade kabul edilmeyecektir.
  3. Depo adresimize bayi müşterilerinden iade kabul edilmeyecek olup, bayilerin Pazar yerlerinde ki iade adreslerini kendi adresleri ile güncellemeleri gerekmektedir.
  4. Nelerneler.com ile alakalı bir sorundan dolayı iade süreci yaşanması durumunda, paketin sadece sizin tarafınızdan UPS kargo ile kargo masrafları bize ait olacak şekilde depomuza kabulü sağlanacaktır. Müşteriden direk iade alınmayacaktır. Yani müşterinin paketi sizin adresinize göndermesi, sonrasında depomuza sizin tarafınızdan iade edilmesi gerekmektedir.
 10. Kargo Çıkışları Hakkında;
  1. Bayilerimizin kargo çıkış süresi maksimum 2 iş günüdür. Sipariş maili geçildikten sonra bu süre hesaplanmaktadır.
  2. Saat 12:00’a kadar atılan mailler o gün işleme alınacak olup, sipariş yoğunluğuna göre çıkışı sağlanacaktır. 12:00’dan sonra ulaşan maillerde ertesi gün işlem yapılacaktır.
  3. Toplu sipariş geçerek işlem yapan bayilerimizin, mail detayında veya excel dosyası olarak hangi siparişe hangi ürünün ait olduğunu stok kodlarıyla birlikte iletmesi gerekmektedir. Bu şekilde atılmayan mailler dikkate alınmayacaktır. 
  4. Çıkış bazlı sipariş geçen bayilerimizde çıkış dosyalarının bulunduğu maile sipariş numaralarını mutlaka yazmalarını gerekmektedir.
 11. XML Yapısı Hakkında;
  1. XML yapısında direk bayinin alış fiyatı ve tavsiye edilen satış fiyatı gelmektedir. Alış Fiyatı alanı bayinin satın alacağı fiyat. Satış Fiyatı alanı Piyasa Satış Fiyatı, İndirimli Fiyat Alanı ise Nelerneler.com’un son kullanıcı fiyatıdır.
  2. Bu fiyatlar üzerinden bayinin kendi kâr marjını ekleyerek satış yapması gerekmektedir.